Aktualności


24 maja będzie w przedszkolu przedstawienie teatralne " Niezwykłe przygody Dobroduszka " w wykonaniu agencji artystycznej "Gabi Art"


Zabawy z muzyką

W piątek 10 maja  dzieci z grupy Żabek i Biedronek wzięły udział w konkursie  muzycznym . Z każdej grupy wybrano po trzech przedstawicieli , a pozostałe dzieci dzielnie im kibicowały. Konkurs rozpoczęto od wspólnej zabawy integracyjnej .Uczestnicy konkursu mieli  do wykonania zadania związane z muzyką : były zagadki słuchowe , rozpoznawanie instrumentów , piosenek . Emocji nie brakowało . Drużyny za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkty . Obie drużyny zdobyły wiele punktów dlatego wszystkie dzieci  zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

 

Maj miesiącem książki


Miesiąc maj kojarzony jest z czytelnictwem i książkami. W związku z tym, w ramach zachęcania dzieci i rodziców do takiej formy aktywności , w przedszkolu organizowane są "Poranki z książką" na które zapraszamy chętnych rodziców do czytania książek dzieciom  w przedszkolu . Mieliśmy również specjalnego gościa który we wtorek 14 maja czytał dzieciom bajkę , a był to  ksiądz proboszcz Damian Krosny . Spotkania z książką odbywają się również w bibliotece i nasze dwie najstarsze grupy  w nich uczestniczą.

Zapraszamy rodziców do czytania dzieciom bajek w przedszkolu

 Zajączek wielkanocny 

Jak co roku przed świętami odwiedził nasze przedszkole wielkanocny zajączek , który w naszym przedszkolnym ogrodzie zostawił koszyczki ze słodyczami. Dzieci szukały koszyczków , które dobrze zostały ukryte . Wiele radości sprawiło im szukanie ,  a jeszcze więcej kiedy koszyczek  został już odnaleziony.

 Zobacz: Zajączek wielkanocnyWycieczka do CK w Pawłowicach

16 kwietnia grupa Pszczółek i Motylków pojechała na wycieczkę do Centrum Kultury w Pawłowicach. Dzieciom to miejsce jest już znane ale tylko z sali widowiskowej w której odbywają się spektakle teatralne i  projekcje filmowe . Tym razem nie oglądały ani filmu ani teatrzyku tylko zwiedzały inne   pomieszczenia , w których odbywają się rożne zajęcia . Dzieci miały również okazję podziwiać wystawę pisanek konkursowych oraz  eksponaty w izbie regionalnej .

Zobacz:CK Pawłowice 

Spotkania w bibliotece

Przez cały rok odbywają  się spotkania z Panią Elą z biblioteki. W grupie "Motylków"  pani Ela prowadzi z dziećmi zajęcia , dzieci maja możliwość odwiedzania biblioteki oraz udziału w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi . Do biblioteki również wybrały  się   dzieci  z grupy Pszczółek . Poznały pracę pani bibliotekarki , mogły zobaczyć jakie książki tam się znajdują , a pani zachęcała dzieci do wypożyczania i zostania "małym czytelnikiem" 

 

Zobacz:w bibliotece 

PINOKIO 

2 kwietnia odbyło się w przedszkolu przedstawienie Pinokio. Znana  i lubiana przez dzieci bajka o drewnianym chłopcu  , którego stworzył
ubogi stolarz Dżeppetto gdyż  czuje się samotny i tęskni za towarzystwem.  Dżeppetto nadaje mu imię: Pinokio. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że stolarz nie będzie miał z nią łatwego życia. Chłopiec bowiem nade wszystko lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty. Pomagają mu się z nich wydobyć niezawodni przyjaciele.

Zobacz:Pinokio

Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski

22 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski . Uczestniczyły w nim dzieci z 6 placówek przedszkolnych . Każdy uczestnik recytował  wiersz Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy . Wszyscy uczestnicy  pięknie zaprezentowali się na naszej przedszkolnej scenie , dzieci przywiozły ze sobą potrzebne rekwizyty , stroje co jeszcze bardziej odzwierciedlało treść utworu. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców ale po podliczeniu punktów 

  I miejsce zajęła Lena Chałupka

II miejsce Miriam Jaschkowitz

III miejsce - Lena Kiełkowska

Matylda Czeczótka

Jan Rakus

pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów  recytatorskich

Dziękujemy również komisji konkursowej w składzie :

Elżbieta Lala - przewodnicząca

Barbara Dybał - członek

Małgorzata Gryman - członek

Zobacz: Konkurs recytatorski
Wiosna , wiosna , wiosna ach to ty !

21  marca powitaliśmy wiosnę tradycyjnie jak każdego roku poszliśmy nad naszą rzekę  Pszczynkę  aby powitać wiosnę , a pożegnać zimę. Nasza piękna Marzanna popłynęła do morza więc  mamy nadzieje ,że zima  nie wróci a wiosna pokaże nam swoje oblicze . Wszyscy  czekamy na  piękną  pogodę , śpiew ptaków i budzącą  się do życia przyrodę

  Zobacz: Wiosna ,wiosna
Konkurs recytatorski

W czwartek 14 marca odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje do międzyprzedszkolnego  konkursu recytatorskiego. 

Grupę Biedronek  reprezentowali : Julia Owczarek , Milena Lala , Seweryn Matera

Grupę Pszczółek reprezentowali: Nadia Helis , Ola Rokita , Maksymilian Goraus

Z grupy Motylków przedstawicielem był Antoś Kubasiak

Do konkursu miedzyprzedszkolnego zakwalifikowali się : Antoś Kubasiak i Julia Owczarek

Konkurs odbędzie się 22 marca

Zobacz: Konkurs recytatorski eliminacje

Koszyczki na zajęczaka

 

Jak co roku prosimy rodziców o przynoszenie do przedszkola koszyczków  które w ubiegłym roku i wcześniej dzieci otrzymały "od zajączka"

NIE PRZYNOSIMY INNYCH

Baśniowa kapela

W piątek 8 marca gościliśmy w przedszkolu Baśniową kapelę -zespół muzyczny który już od kilkunastu lat co najmniej  raz w roku gości w naszej placówce . Tym razem  zaprezentowali nam słuchowisko pt Radio Smyk SM  Bohaterem historii był mały bocian Piąteczka, który z konieczności musiał opuścić swoją rodzinę. Źle traktowany i niezdrowo karmiony (popkorn, chipsy i coca - ćmola) bocianek trafił do szpitala. Na szczęście w Leśnej Klinice udało się wyleczyć Piąteczkę. Wszystko dobrze się skończyło . Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu , włączały się do śpiewu i wspólnej zabawy. Dziękujemy!

Zobacz: Baśniowa  kapela

Spotkanie z pisarzem

4 marca grupa Pszczółek i Motylków wzięła udział w spotkaniu z panem Krzysztofem Pławeckim  autorem książki "Niekrólewska wyprawa"Podczas spotkania  gość zaprezentował przedszkolakom fragmenty swojej książki  i opowiadał o występujących w niej  postaciach . następnie  dzieci odpowiadały na zadawane pytania  oraz wykonywały ilustracje . Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał zakładkę do książki.

Zobacz: Spotkanie autorskie
W karnawale czas na bale

Kto mi powie skąd w przedszkolu

Tylu przebierańców ?

Podskakują , klaszczą w ręce ,

Podrygują w tańcu

8 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy dla dzieci . Od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka , a dzieci w pięknych strojach uczestniczyły w tańcach zabawach i konkursach.

Czy przedszkole się zmieniło w jakiś świat bajkowy ?

To nie bajka , to po prostu

Bal karnawałowy

Zobacz: W karnawale czas na bale
Przyjaźń  to skarb

Taki tytuł nosiło przedstawienie które odbyło się 1 lutego w naszym przedszkolu .
Zwierzątka mieszkające w lesie  wyruszyły  na poszukiwanie skarbu. Po drodze czekało na nich wiele przygód i wyzwań. W lesie radą i pomocą służył krasnal. Gdy zwierzęta dotarły do celu, okazało się, że wbrew pozorom odnaleziony skarb, to nie cenne przedmioty, ale PRZYJAŹŃ. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu ,śpiewały piosenki a przede wszystkim wiele się nauczyły i wesoło się bawiły z bohaterami przedstawienia .

Zobacz: PRZYJAŹŃ TO SKARB
Dzień babci i dziadka

 

W ostatnim tygodniu stycznia w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda grupa dla swoich gości przygotowała program artystyczny oraz upominki , a dziadkowie ze wzruszeniem  oglądali występy swoich wnucząt. Uśmiechy na twarzy naszych gości , liczne brawa świadczyły ,ze występy  im się podobały  .

Dziękujemy  Wam za przybycie do naszego przedszkola !!

Zobacz:Babcia i dziadek 2019
Zimo baw się z nami

Zima nam dopisuje , dzieci z radością uczestniczą w zimowych zabawach  na śniegu . Nasz plac zabaw przykryła gruba śniegowa kołderka dlatego możemy brodzić w śnieżnych zaspach , lepić bałwanki , jeździć sankami. Mamy nadzieję ,że zima jeszcze zostanie z nami byśmy mogli cieszyć się jej urokami i spędzać na podwórku więcej czasu.Zobacz: Zimo baw się z nami
Krowa kłamczucha

Taki tytuł nosiło przedstawienie teatralne , które odbyło się w naszym przedszkolu 7 stycznia . Aktorzy teatru lalkowego przedstawili nam bajkę o krowie która lubiła kłamać a przez to krzywdziła innych Przedstawienie, oprócz elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie wolno kłamać  i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni.

Zobacz:Krowa kłamczucha

Świąteczny czas

Grudzień obfituje w uroczystości Barbórka , Mikołaj , Boże Narodzenie. Jak co roku atmosfera przedświąteczna udzielała się nam już od początku grudnia : ubieranie choinki , świąteczne dekoracje , a przede  wszystkim przygotowanie  wigilijek , które odbyły się w każdej grupie  przed świętami .Dzieci przedstawiły świąteczny program , a później   odbyło się wspólne kolędowanie.

W nawiązaniu do świąt odbył się również konkurs dla rodziców na Bożonarodzeniową szopkę . Przygotowanych zostało siedem prac , a wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce - Kasia Zieleźnik

II miejsce -Milenka Lala

III miejsce - Wiktoria Gamża

Wyróżnienia :

Dominika Janowska

Joasia Poźniak

Alan Lenc

Krystian Szymura

Za udział w konkursie wszystkim serdecznie dziękujemy


Zobacz: Świąteczny czas 2018
Kto to , kto to tak saniami.....

Niestety nie saniami ale samochodem 6 grudnia odwiedził nasze przedszkole Św. Mikołaj .Jak co roku powitaliśmy go z wielką radością ,  piosenkami i wierszami . Wiemy doskonale ,że nasz gość bardzo lubi dzieci i nie zapomina o nich . Każdy otrzymał upominek a Mikołaj obiecał dzieciom , że za rok znowu nas odwiedzi , a dzieci złożyły obietnicę ,że będą grzeczne .

Zobacz: Mikołajki 2018Pan Policjant porządku pilnuje ....

5 grudnia odwiedzili nasze przedszkole panowie policjanci ,którzy uczyli dzieci właściwego zachowania się na drodze  , jak należy przechodzić przez jezdnię , poprzez zabawę uczyli dzieci bezpiecznych zachowań. Zwrócili również uwagę na używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze .Wiele radości sprawiło dzieciom pojawienie się Sznupka policyjnej maskotki .  Policjanci przypomnieli dzieciom  jak prawidłowo reagować podczas kontaktu z obcym psem, jak się zachowywać wobec osób obcych.

Zobacz: Policjant
Barbórka w przedszkolu

4 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu tatusiów górników . Każda grupa przygotowała z tej okazji program artystyczny dedykowany naszym gościom . Niektórzy tatusiowie zaprezentowali się dzieciom w strojach galowych oraz roboczych Na naszych gości czekały również zabawy z dziećmi oraz sprawdzian umiejętności kiedy to było trzeba wrzucić "węgielek" do koszyka czy wspólnie z dziećmi przeciągnąć linę . Nasze spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim tatusiom za przybycie do naszego przedszkola

 

Zobacz Dzień górnika

  

Andrzejki

30 listopada w starszych grupach obchodziliśmy tradycyjne Andrzejki. Dzieci miały okazję poznać tradycje związane z tym dniem , uczestniczyły w przygotowanych wróżbach oraz laniu wosku. Z przymrożeniem  oka mogły poznać swoją przyszłość. Jak wiadomo jest to tylko fajna zabawa , która sięga czasów średniowiecza i przetrwała do dziś .

 Zobacz: Andrzejkowe wróżby 

Dzień misia

Kolejny raz  obchodziliśmy Dzień Misia ,który na stałe wpisał się w kalendarz naszych przedszkolnych uroczystości . Jak co roku dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami , które razem z nimi uczestniczyły w zajęciach i zabawach organizowanych w tym dniu .Historia pluszowego misia sięga 1902 roku a pierwszy miś nazywał się Teddy Bear od imienia ówczesnego amerykańskiego prezydenta Teodora Roosevelta. Dziś pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych  zabawek na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek   bywa największym przyjacielem dziecka.

Zobacz: Miś przyjaciel dzieci

 

 

W kinie..

23 listopada grupa Pszczółek i Motylków uczestniczyła w projekcji filmów.  Kim jestem? – to bardzo trudne pyta­nie. Jest tyle rzeczy, które należy wziąć pod uwagę: czy jest się wysokim, czy niskim, jaki ma się kolor oczu, skąd się pochodzi, czy jest się towarzyskim, czy nieśmiałym, wrażliwym bardzo czy nie .

  

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę....

22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu jeden z nietypowych dni Dzień Kredki.Ten przyrząd używany najczęściej przez dzieci do rysowania i kolorowania dostępny jest w szerokiej gamie barw.Są proste w użyciu ,posiadają wiele odmian: akwarelowe , pastelowe , ołówkowe , wodne , olejowe. Dzieciom towarzyszą od najmłodszych lat. Pierwsze kredki dla dzieci powstały w 1903r. Nazywały się Crayola i było ich w pudełku osiem (czarna, brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, pomarańczowa, żółta i zielona), były produkowane ze sproszkowanych pigmentów i oleju lub wosku .
W 1957 roku pojawiło się 40 nowych kolorów. Obecnie jest ich ponad 120.

Zobacz: Kolorowe kredki 

 

Teatr Iluzji Forini

20 listopada  do naszego przedszkola przybył prawdziwy magik  z Teatru Iluzji FORINI, który zaprezentował dzieciom swój program artystyczny . Na początek wszyscy nauczyli się magicznego zaklęcia ,żeby później móc czarować a zaklęcie brzmiało tak - ,, Czary-mary, hokus-pokus, abrakadabra , apsik!”. W pokazie pana magika uczestniczyły również dzieci z naszego przedszkola. Największa radością było wyczarowanie  białego króliczka. Całe przedstawienie było dla dzieci wspaniałą zabawą i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

 

Zobacz:Teatr iluzji


Jak świętowaliśmy ?

 

9 listopada w naszym przedszkolu jak również w wielu innych placówkach  świętowaliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Temat wydawać by się mogło trudny i nieznany dzieciom   to jednak każdy przedszkolak odczuł powagę tego święta nie tylko w przedszkolu . Panie opowiadały dzieciom o  Narodowym Świecie Niepodległości , uczyły   wierszyków o ojczyźnie , a w salach powstały piękne patriotyczne kąciki . O godzinie 11:11 wszyscy odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu. W tym dniu w naszym przedszkolu zrobiło się  biało i czerwono , a to za sprawą   ubioru dzieci ,  które przyszły ubrane do przedszkola właśnie w tych kolorach , a białe i czerwone baloniki oraz własnoręcznie zrobione chorągiewki były dodatkiem do wystroju naszych sal na ten dzień .


Zobacz: Jak świętowaliśmy
 

Spotkanie z Luką 

 

9 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani Martyna ze swoim uroczym pieskiem Luką . Nasz gość opowiadał dzieciom jak należy opiekować się pieskiem , co pieski lubią ale tez ostrzegała przed kontaktami z pieskami nieznanymi , jak również należącymi do niebezpiecznych ras . Luka jest psem  bardzo spokojnym , przyjaźnie nastawionym do dzieci , potrafi pokazać swoje psie sztuczki , a w nagrodę otrzymuje ulubiony smakołyk , którym dzieci go chętnie częstowały. Dzieci dowiedziały się ,ze opieka nad psami to nie jest zabawa , należy poświecić im czas  , a wówczas one staną się przyjacielem człowieka. 

 

Zobacz: Spotkanie z Luką

 

  

 

"Dzień postaci z bajek "

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W naszym przedszkolu  uczciliśmy to  święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych lub tez posługiwaliśmy się w czasie gier i zabaw rekwizytami naszych bajkowych bohaterów. Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, które wzbogacają dziecięcą fantazję, pamięć i słownictwo

Zobacz: Dzień postaci z bajek

 Sztuka oczami dzieci

 

Pod koniec października w grupie Pszczółek odbywały się  ciekawe zajęcia związane z poznawaniem szeroko rozumianego  pojęcia sztuki  dotyczącej  malarstwa ,  rzeźby , muzyki. Dzieci poznawały najsłynniejszych artystów , wcielały się w role malarzy , muzyków , chętnie tworzyły dzieła malarskie , wykonały własne instrumenty muzyczne , poznawały pojęcia z tym związane. Powstał również kącik sztuki z rożnymi akcesoriami  z których można było korzystać w czasie zabawy.

 

Zobacz: Zabawa w malarzy

 

Spotkanie z ratownikami medycznymi


16 października odbyło się w przedszkolu spotkanie z ratownikami medycznymi panem Grzegorzem i panem Mariuszem . Panowie  opowiedzieli o swojej pracy , pokazali sprzęt  służący do ratowania zdrowia i życia ludzi , a także zaprezentowali sposób jak należy z niego korzystać  Dużym zainteresowaniem wśród dzieci była możliwość zobaczenia ambulansu . Dzieci oglądały wyposażenie karetki , mogły usiąść za kierownica tego pojazdu .W czasie tego spotkania dzieci przypomniały sobie numery alarmowe , a także wiedza ,ze nie wolno wzywać pogotowia bez potrzeby np dla żartów  bo może w tym samym czasie ktoś inny naprawdę potrzebuje pomocy i karetka nie zdąży dojechać na czas .


Zobacz: RatownicyPASOWANIE NA STARSZAKA


My jesteśmy przedszkolaki

Bardzo dzielne z nas dzieciaki

Duży chłopczyk i dziewczynka

Uśmiechnięta jak malinka


11 października odbyło się w przedszkolu pasowanie na sześciolatka. Grupa Motylków musiała zmierzyć się z rożnymi zadaniami   aby przekonać się czy wszystkie dzieci z tej grupy  zasłużyły na tytuł starszaka. Czy każdemu udało się zdobyć ten tytuł ? Z tego co dało się zauważyć w czasie tej uroczystości to tak . Każdy przedszkolak     doskonale poradził sobie z zadaniami , dlatego tez na zakończenie pani wielką kredka każdego pasowała na starszaka  Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie w birecie z kredką . Był również poczęstunek przygotowany przez mamę Kasi  no i mały upominek na pamiątkę tej uroczystości .


Zobacz:Jestem już sześciolatkiem


 Teatrzyk w przedszkolu


10 października odbyło się w naszym przedszkolu  pierwsze w tym roku szkolnym przedstawieniem pt. „Dziecięce banialuki, czyli na wszystko jest przysłowie”. Była  to opowieść o chłopcu imieniem Janek, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu Leśnej babuleńki gdyż  tylko jej czary mogły sprawić, że dziadek Janka odzyska utraconą  pamięć i będzie mógł przekazać swojemu wnukowi wiele mądrych przysłów i powiedzeń. Dzięki pomocy dzieci, Janek rozwiązuje wiele trudnych zadań i pokonuje pojawiające  się w czasie podróży przeszkody. Bajka ta  przypomniała   dzieciom wiele przysłów i piosenek naszych dziadków i pradziadków. Dzieci wspólnie z bohaterem bajki - Jankiem zaśpiewali znaną melodie „ Panie Janie” i zatańczyli taniec „Tańcuj, tańcuj, okręcaj” przy którym było dużo uśmiechu i dobrej zabawy!

Zobacz: Banialuki teatrzyk 

Mała książka - wielki człowiek

 

30 września odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Elą , która zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książek  Każdy  wie jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat dlatego my również zachęcamy rodziców do czytania dzieciom  książek chociaż parę minut dziennie , a kiedy już dzieci  same będą potrafiły czytać na pewno chętnie będą sięgać po książkę .

 

Zobacz: Mała książka wielki człowiek 

Jesienne ognisko

 

Kolor złota i czerwieni 

Drzewa mają na jesieni

Choć jesienne dni są dżdżyste

Barwy liści są ogniste

W czwartek 27 września w naszym przedszkolnym ogrodzie zorganizowane było ognisko .Było pieczenie kiełbasek , wesołe zabawy  przy muzyce To właśnie tak powitaliśmy tą piękna porę roku Mamy nadzieje ,ze jeszcze długo będziemy cieszyć się ładną pogoda aby jak najwięcej czasu spędzać na podwórku cieszyć się urokami jesieni .

 Zobacz: Ognisko 2018 

Dzień przedszkolaka

20 września obchodzony jest ogólnopolski dzień przedszkolaka . Z tej okazji również w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień , który był nieco inny niż pozostałe dni . Były zabawy , konkursy , cały dzień wesoło się bawiliśmy

Wszystkim przedszkolakom niech mijają beztrosko dni, a tym którzy jeszcze  maja "trudne chwile" niech jak najprędzej zastąpione będą uśmiechem i radością 

Zobacz: Dzień przedszkolaka 2018 Spotkanie w GOS

19 września grupa naszych przedszkolaków uczestniczyła w pokazach taneczno akrobatycznych KS Active . Nasze przedszkolaki chętni uczestniczyły we wspólnych ćwiczeniach i razem z instruktorkami próbowały swoich umiejętności akrobatycznych. Może i wśród naszych przedszkolaków będzie  ktoś kto odkryje  w sobie pasję tańca i akrobatyki?

Zobacz: Spotkanie w GOS

 

  

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

Serdecznie witamy w naszym przedszkolu wszystkie dzieci w nowym roku szkolnym . Wakacje się skończyły czas wracać do przedszkola , szkoły.

Mamy nadzieję że "nowe"dzieci będą się dobrze czuły wśród nas , a te które już do przedszkola uczęszczały pomogą im przetrwać ten trudny czas. Dołożymy wszelkich starań aby ten czas

spędzony w przedszkolu dzieci miło wspominały 

Zobacz: Nasze_zabawy

 

  

 Dożynki gminne

W niedziele 2 września odbyły się w naszym sołectwie gminne dożynki .Kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w korowodzie dożynkowym . Dziewczynki niosły bukiety zrobione

z kłosów zbóż a chłopcy wieźli na traktorach płody ziemi .

Naszym przedszkolakom towarzyszyło hasło:

" My jesteśmy przedszkolacy fajne dziewczyny , fajni chłopacy w korowodzie żniwnym idziemy bo rolników święto uczcić chcemy"

 Zobacz Dożynki 2018

 

http://anxietytreatmethods.com/ativan http://anxietytreatmethods.com/xanax

projekt www eddo